Miesto kde sa
budete cítiť

ako v raji
Viac informácií o naších službách nájdete tu.
NAŠESLUŽBY
Klasická masáž
Antistresová masáž v sede
Aromatická masáž
Masáž lávovými kameňmi
Masáž Lomi Lomi Nui
Medová masáž
Škoricový zábal
Rašelínový zábal chrbáta
Tejpovanie


Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Antistresová masáž v sede nazývaná aj kancelárska shiatsu masáž, pri ktorej sa klient nevyzlieka, vykonáva sa cez oblečenie. Je uvoľňujúco-energetická a vykonáva sa na špeciálnej ergonomickej masérskej stoličke. Masér špeciálnymi hmatmi a technikami ovplyvňuje relaxáciu stuhnutých svalov. Nabíja baterky uvoľnením celého tela a energetických blokád. Ukľudňuje nervový systém, eliminuje stres, zlepšuje krvný obeh, znižuje tlak, zlepšuje mobilitu, flexibilitu, držanie tela. Tak tiež zmierňuje únavu, úzkosť, bolesti hlavy, migrény, zmierňuje únavu očí a nespavosť.

Masáž horúcimi lávovými kameňmi patrí medzi najlepšie terapie na celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Masér masáž vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov, v súčinnosti s aromatickým olejom. Kombinácie tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vône olejov patrí právom ku kráľovnám masáží a pre klienta sa stáva nezabudnuteľným zážitkom.

Masáž Lomi Lomi Nui je zameraná hlavne na oblasť chrbta a zadnej časti dolných končatín. Využívajú sa dlhé súvislé ťahy predlaktím pozdĺž chrbtice, ktoré naťahujú skrátené svaly a ďalej špeciálne hmaty a techniky uvoľňujúce oblasť lopatiek, ramien a krčnej chrbtice. Po dôkladnom masírovaní zadnej časti tela pokračuje masáž dolných končatín spredu, masáž rúk, šije a hlavy. 

Medová masáž je špecifická masáž, kedy sa na chrbát nanesie pravý včelí med a pumpovacími hmatmi sa vysávajú nečistoty a jedy zo životného prostredia, potravín, liekov nahromadených v tele človeka. Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele.

Škoricový zábal - uvoľnia nielen vnútorné napätie a stimulujú krvný obeh, ale aj zvýšia spaľovanie podkožného tuku a spevnia vašu pokožku. Po nanesení špeciálnej škoricovej zmesi sa ošetrené časti tela zabalia fóliou a prikryjú . Teplo zvyšuje účinky. Škoricový zábal sa silne prehrieva, Tlak, ktorý vyvíja fólia zvonka, spôsobuje nárast vnútorného tlaku v medzibunkovom priestore. Mierne začervenanie, svrbenie a štípanie nie je znakom precitlivenosti, je normálnou reakciu organizmu a je príznakom, že zábal už účinkuje. . Príjemne voňavý škoricový zábal uvolni naše svaly.

Rašelínový zábal chrbáta
Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekvrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbok, podporuje rýchlejšie vstrebáavnie krvných výronov, zlepšuje hojenie kožných ekzémov. Rašelinový zábal je mimoriadne vhodný pri bolestiach kĺbov a chrbtice, pri reumatických ochoreniach, pri artróze I svalovej kontraktúre. 

Tejpovanie

Čo to je Taping:

Taping sa využíva s veľkou obľubou u masérov, fyzioterapeutov, trénerov ale i samotných športovcov. Tape je lepiaca páska vyrobená z bavlny s elastickými vlastnosťami podobnými ľudskej koži. Vďaka svojej elasticite umožňuje svalom pracovať aktívne bez obmedzenia.

Taping pôsobí na:

a) svaly - pôsobí pri stimulácii a tlmení svalového napätia, je výborný pri redukcii svalovej únavy, pomáha predchádzať kŕčom, oslabené svaly spevňuje a skrátené uvoľňuje čím pomáha pri korekcii a regenerácii
b) lymfatický a obehový systém - odstraňuje hematómy a zlepšuje lymfatický prietok, čím vo výraznej miere dokáže urýchliť regeneráciu
c) bolestivosť - po aplikácii tapu dochádza k zníženiu vnímania bolesti
d) kĺby - pôsobí ako opora a predchádza rôznym zraneniam, prípadne ako prevencia po zranení miesto obmedzujúcej ortézy
e) jazvy - urýchľuje hojenie
Copyright © salonzafira.sk  |  Tvorba web stránok
Tvorba web stránok
KONTAKTY
Salón Zafira, s.r.o.

IČO: 48 035 963

Pražská č.4
2 poschodie č.d.217
Košíce 04011

Tel.: 0944 519 009

Email: zafira@salon-zafira.sk


PRACUJEM SAMA


OTVÁRACIE HODINY:

Pondelok - Piatok: od 11-19 hod.
na základe objednávok
Sobota: zatvorené
Nedeľa: zatvorené
>> čítajte viac
Používam masážne oleje Yamuna.
ÚVOD     |     AKTUALITY     |     NAŠE SLUŽBY     |     CENNÍK     |     FOTOGALÉRIA     |     KONTAKTY